Журнал Будівництва Львівщини

Все про будівництво і ремонт, техніка і люди.

Дизайн будинку з нульовим споживанням енергії може бути у Львові

Дизайн будинку з нульовим споживанням енергії . Побудований з правильними методами, будинок може виробляти стільки енергії, скільки він використовує.
Платежі за енергію замість рахунків? Що якщо ви отримали платежі за енергію, а не рахунки за електроенергію? І жили в будинку, який своєю технологією максимально знижує рівень забруднення навколишнього середовища?

Пасивний будинок – побудова ефективного будинку майбутнього

«Пасивні» заходи (такі як ізоляція) в поєднанні з використанням відновлюваної енергії – знижують викид CO₂ і знижують енергетичну залежність.

энергоэффективное проектирование дома

Дизайн і будівництво пасивного будинку

Дизайн і будівництво пасивного будинку . Пасивний будинок – це енергоефективний стандарт будівель, який також забезпечує комфорт в приміщеннях і акустичну ізоляцію. Пасивний будинок є не тільки одним з провідних світових стандартів енергоефективності, а й концепцією будівництва, створеної для будівництва комфортних, екологічно чистих і доступних за ціною будинків і будівель.

Створений Passivhaus Institute в Дармштадті, Німеччина, в 1996 році, «пасивний будинок» був однією з новаторських дизайн і архітектурних концепцій будівництва будинків з низьким енергоспоживанням і сьогодні є провідним стандартом будівництва.

Дизайн пасивного будинку

Дизайн будинку орієнтований на те , щоб найкращим чином використовувати «пасивні» впливу в будівлі, такі як сонячне світло, затінення і вентиляція, а не активні системи опалення та охолодження, такі як кондиціювання повітря і центральне опалення.

дизайн пассивного дома

В поєднанні з дуже високим рівнем ізоляції і повітронепроникності це дозволяє пасивного будинку використовувати на 90% менше енергії, ніж звичайне житло.

За останні роки йде збільшення числа «пасивних будинків», які мають не тільки гарний дизайн, а побудовані з еко-матеріалів – природних і нешкідливих.

Будинки та будівлі пасивного будинку забезпечують чудовий комфорт в приміщенні – завдяки постійній температурі і хорошій якості повітря. Вони також мають додаткову перевагу зниження як зовнішнього, так і внутрішнього шуму через високого рівня ізоляції.

Використання енергії, створеної сонцем, є відмінним рішенням. Однак перш ніж створювати енергію, – треба побудувати будинок, які будуть меньже її споживати.

Самий енергоефективний стандарт будівництва в світі пропонує не тільки економію енергії, а й комфортну внутрішнє середовище як для житлових будинків, громадських будівель і комерційних комплексів. Це стандарт пасивного будинку.

пассивный дом в германии

Як працює пасивний будинок?

Стандарт побудований на основі п’яти принципів, які забезпечують стабільні температури, комфортний повітря в приміщенні, зниження шуму і мінімальне споживання енергії:

1. Відсутність теплових мостів – це означає, що стіни, підлоги і даху повинні бути добре ізольовані без зазорів. Це зменшує потребу в нагріванні або охолодженні для досягнення комфортної температури.

2. Високоякісна ізоляція – якість ізоляції є ключем до успіху конструкції будівлі. Ізоляція служить для мінімізації теплообміну з зовнішнім середовищем. У будівлях пасивного будинку використовується високоякісна теплоізоляція, наприклад кам’яна вата.

3. Чудові вікна – для забезпечення гарної ізоляції всієї оболонки будівлі важливо використовувати якісні

4. Герметична конструкція – не повинно бути неконтрольованого повітряного потоку між внутрішнім і зовнішнім середовищем.

5. Механічна вентиляція з рекуперацією тепла – всі ці зусилля по ізоляції будівлі поєднуються з високоякісної вентиляцією, яка відновлює тепло від використаного повітря і передає його вступнику свіжого повітря. Це забезпечує мінімальні втрати енергії і гарна якість повітря в приміщенні.

энергоэффективный пассивный дом

Чи потрібно опалення пасивного будинку?

Пасивні будинки побудовані для оптимізації теплового посилення і мінімізації теплових втрат. Це означає, що енергія, яка необхідна для забезпечення теплом пасивного будинку, на 90% нижче, ніж у інших будівель. Тому пасивні будинки не залежать від традиційних джерел опалення, таких як печі або котли. Замість цього вони застосовують джерела з відновленням енергії, серед них сонячні батареї, геотермальна енергія або теплові насоси.

отопление энергоэффективного дома

Які вимоги для пасивного будинку?

Існує певний стандарт в побудові пасивного будинку. Будинок має відповідати кільком критеріям:

1. Обігрів приміщень: Потреба в енергії для обігріву приміщень не повинна перевищувати 15 кВт · год / м² житлової площі на рік або 10 Вт / м² при пікової потреби. Це контрастує з 100 Вт / м², необхідними в типовому будинку.

2. Первинна енергія: Загальна енергія, яка витрачається для побутових потреб (опалення, гаряча вода і електрика), не повинна перевищувати 60 кВт • год / м² житлової площі на рік.

3. Повітронепроникність: пасивні будинки дуже повітронепроникні і повинні мати не більше 0,6 повітрообміну в годину при 50 Па тиску.

4. Тепловий комфорт: Житлові приміщення повинні бути комфортними круглий рік, не більше ніж на 10 відсотків годин в даний рік, що перевищують 25 ° C.

пассивный солнечный дом

Створення пасивного сонячного будинку

1. Обов’язкове напрямок розміщення фасаду будівлі на південь . Дане розташування дозволяє використовувати сонячну енергію по максимуму. У такому варіанті використовуючи в пасивному вигляді сонячну енергію при повноцінному всебічному висвітленні без тіні, дає можливість використовувати можливості будівлі в повній

2. Герметичність будівлі . Неконтрольована витік через зазори повинна бути менше 0,6 від загального обсягу будинку на годину під час випробування тиском 50 Паскалей.

3. Вентиляція з рекуперацією тепла . Ефективна вентиляція з рекуперацією тепла – це ключ, який забезпечує високу якість повітря в приміщенні і економить енергію. У пасивному будинку не менше 75% тепла відпрацьованого повітря знову передається на свіже повітря за допомогою теплообмінника.

4. Спеціальні вікна в пасивному будинку . Віконні рами повинні бути добре ізольовані і забезпечені склінням низького тиску, заповненим аргоном або криптоном для запобігання теплопередачі. Для більшості кулеметів з прохолодною помірною температурою це означає значення U, рівне 0,80 Вт / (м²К) або менше, зі значеннями g близько 50% (значення g = загальний коефіцієнт пропускання сонячної енергії, частка сонячної енергії, доступної для приміщення)

5. Охолодження пасивного будинку не повинно перевищувати 1 ° C на добу при вимкненому опаленні і зовнішній температурі -15 ° C

6. Підігрів води здійснюється тепловим насосом або сонячними колекторами .

7. Пасивний підігрів повітря забезпечується за рахунок грунтового теплообмінника .

8. Відсутність містків холоду . Всі краї, кути, з’єднання і проходки повинні бути сплановані і виконані з великою обережністю, щоб уникнути теплових мостів. Теплові мости, яких не можна уникнути, повинні бути зведені до мінімуму, наскільки це можливо.

пассивный энергоэффективный дом

Амбітна мета

У 2010 році ЄС погодився з тим, що всі нові будівлі в країнах Європейського Союзу повинні бути побудовані практично з нульовим споживанням рівня енергії (nZEB) до 2020 року. Це складне завдання, але ця мета може бути досягнута за допомогою вже існуючої технології: «пасивні» заходи (такі як ізоляція) в поєднанні з використанням відновлюваної енергії. Ці будівлі не тільки мінімізують викиди CO₂ в атмосферу, а й вносять інший позитивний внесок.

Вони знижують енергетичну залежність, в кінцевому підсумку даючи країнам і регіонам більший контроль над своїми поставками енергії. Вони створюють робочі місця і стимулюють економічне зростання. Існує також значна фінансова вигода.

Енергоефективне проектування може заощадити до 80 відсотків експлуатаційних витрат будівлі, часто з невеликими або нульовими додатковими витратами протягом терміну служби.

Оскільки ізоляція з кам’яної вати ROCKWOOL настільки ефективна в збереженні тепла, вона допомагає будівельникам створювати такі будівлі. Це зменшує потребу в додатковому опаленні і охолодженні, значно скорочуючи споживання енергії і викиди.

About The Author