Це головна діюча частина каміна, в якій відбувається спалювання дров. Являє собою закритий металевий (чавунний, сталевий) твердопаливний опалювальний агрегат, що складається з декількох типових для всіх подібних виробів вузлів.
Складові частини конструкції:
– камера згоряння (в деяких випадках футерованная шамотом, або вермикуліту)
– дверцята з термостійким склом (може мати різну форму і пропорції)
– димозбірник (з патрубком для підключення димаря)
– колосник (не використовується при подовий горінні)
– зольний ящик (не використовується при подовий горінні)
– дефлектор (відсікач полум’я)
– шибер (не завжди, наявність залежить від особливостей конструкції)
– регулятор подачі повітря на горіння (при наявності вторинного допалювання можуть встановлюватися два регулятора)
У деяких виробах можуть зустрічатися компоненти і опції, що підвищують ефективність і полегшують експлуатацію:
– патрубок для подачі зовнішнього повітря на горіння
– система самоочищення скла
– канали для подачі повітря на вторинний допалювання
– водяний контур для підключення до централізованої опалювальну систему
– додатковий тепловий кожух для відводу конвекційного тепла в суміжні приміщення
Використовувані при виробництві матеріали:
– чавун. Традиційний матеріал. В даний час використовується в основному в бюджетному сегменті і для виготовлення окремих комплектуючих (колосник, димозбірник, шибер і т.д.). Міцний, але крихкий, з хорошою теплоємністю. Чавунні топки найчастіше мають збірну конструкцію, вкрай рідко зустрічаються суцільнолиті. Цілісний корпус навряд чи можна вважати перевагою, так-як, в разі пошкоджень він не придатний для ремонту, а у виробі, зібраному з окремих частин, кожна з них досить легко замінна при необхідності:
Chazelles D70V
– сталь. Все частіше застосовуються термостійкі сорти стали, яка набагато більш технологічна і легко обробляється, в порівнянні з чавуном. Для захисту камери згоряння від високої температури використовується додаткова футерування:
Panadero Hogar 101 S
– шамот. Різного роду керамічні компоненти використовуються при влаштуванні камінів вже сотні років. Популярність матеріалу обумовлена його високою (перевершує навіть чавун) теплоємністю. Шамотні деталі акумулюють тепло і поступово віддають його навіть після закінчення горіння:
Hitze AL19GH
– вермикуліт. Сучасний матеріал з широким спектром застосування. Відрізняється від різного роду кераміки насамперед тим, що не накопичує, а відштовхує тепло. Підвищує температуру горіння, що призводить до зростання ККД і зниження кількості відходів і шкідливих викидів:
Rocal G-500
– жаропрочное скло. У європейській продукції практично завжди використовуються стекла schott robax® (Німеччина), здатні витримувати температуру до 760 ° C. Інші виробники використовують японські Neocerama зі схожими характеристиками.
Поширені форми:
– з прямим склом. Найдешевший і популярний варіант. Випускаються як з боковим відкриттям дверцята, так і з механізмом підйому (в просторіччі – «гільйотиною»). Наявність підйомного механізму призводить до збільшення вартості виробу.
Chazelles SOLO F70L
– з заокругленим (радіусним) склом. Мають дещо більшим, в порівнянні з прямим, сектором огляду полум’я, більш естетичні, але і дорожчі. Також можуть оснащуватися вертикальним відкриттям дверцята.
Chazelles SOLO G70V
– з трапецієподібним (призматичним) склом. Часто встановлюються в кутових камінах. Як і попередні, можуть мати механізм підйому скла.
Chazelles SOLO P70
– двохскляні тунельні (наскрізні). У таких топках дверцята розташовані паралельно. Призначені для установки в перегородку між приміщеннями, або в центрі кімнати.
Chazelles CDF800R
– двох скляні кутові. Г-образні. Площині двох стекол знаходяться під кутом 90 °, зазвичай одна з них має більший розмір (ширину), тому такі топки можуть бути правими і лівими. Часто мають підйомний механізм і відносяться до середнього і верхнього цінового діапазону.
Rocal G-45 LD
– трьох скляні. П-подібні. Зустрічаються різновиди з широким переднім, або з широкими бічними (EPI) стеклами. Також, як і попередні, мають вартість вища за середню і оснащуються механізмом вертикального відкриття.
Chazelles D1000 EPI
Функціональні особливості:
– опалення приміщення. Основна частина виробленого тепла випромінюється через скло, також має місце суттєва конвекційна складова. Конвекційне тепло відводиться з внутрішнього обсягу кожуха за допомогою спеціальних решіток, розташованих в його верхній частині. Потенційна потужність прямо залежить від її розмірів камери згоряння і кількості палива, яке в неї можна помістити. При такому влаштуванні каміна опалюється безпосередньо то приміщення, де він знаходиться.
Chazelles HP800
– опалення суміжних приміщень конвекційним повітрям. Для коректної реалізації цієї функції, необхідна наявність спеціального кожуха з патрубками для підключення повітропроводів. Максимальна відстань, на яке може подаватися розігріте повітря без залучення додаткових вентиляторів коливається від 3 до 6 метрів, в залежності від моделі топки. Такі опалювальні системи досить прості в установці і відносно недорогі, але мають середні показники по ефективності обігріву.
Chazelles SOLO V80V
– опалення будівлі нагрітою водою. Існують агрегати, оснащені бойлерної системою для нагріву води в централізованій системі опалення. Такий спосіб опалення найбільш ефективний, але витрати на обладнання досить високі.
Chazelles CH860C
– можливість приготування страв на вугіллі. Рідко зустрічаються вироби, застосування яких доцільно, перш за все, в нежитлових приміщеннях – веранди, альтанки тощо
Більше цікавого
Облицювання для каміна які рішення бувають у Львові
Керамічні блоки у Львові. Конструктивно-теплоізоляційний матеріал
Порівняння керамічних блоків Porotherm з іншими матеріалами, варіанти їх обробки.