Журнал Будівництва Львівщини

Все про будівництво і ремонт, техніка і люди.

Камінна топка що є у Львові: що це таке?

Камінна топка що є у Львові: що це таке?

Це головна діюча частина каміна, в якій відбувається спалювання дров. Являє собою закритий металевий (чавунний, сталевий) твердопаливний опалювальний агрегат, що складається з декількох типових для всіх подібних виробів вузлів.

Складові частини конструкції:

– камера згоряння (в деяких випадках футерованная шамотом, або вермикуліту)

– дверцята з термостійким склом (може мати різну форму і пропорції)

– димозбірник (з патрубком для підключення димаря)

– колосник (не використовується при подовий горінні)

– зольний ящик (не використовується при подовий горінні)

– дефлектор (відсікач полум’я)

– шибер (не завжди, наявність залежить від особливостей конструкції)

– регулятор подачі повітря на горіння (при наявності вторинного допалювання можуть встановлюватися два регулятора)

У деяких виробах можуть зустрічатися компоненти і опції, що підвищують ефективність і полегшують експлуатацію:

– патрубок для подачі зовнішнього повітря на горіння

– система самоочищення скла

– канали для подачі повітря на вторинний допалювання

– водяний контур для підключення до централізованої опалювальну систему

– додатковий тепловий кожух для відводу конвекційного тепла в суміжні приміщення

Використовувані при виробництві матеріали:

– чавун. Традиційний матеріал. В даний час використовується в основному в бюджетному сегменті і для виготовлення окремих комплектуючих (колосник, димозбірник, шибер і т.д.). Міцний, але крихкий, з хорошою теплоємністю. Чавунні топки найчастіше мають збірну конструкцію, вкрай рідко зустрічаються суцільнолиті. Цілісний корпус навряд чи можна вважати перевагою, так-як, в разі пошкоджень він не придатний для ремонту, а у виробі, зібраному з окремих частин, кожна з них досить легко замінна при необхідності:

Chazelles D70V

– сталь. Все частіше застосовуються термостійкі сорти стали, яка набагато більш технологічна і легко обробляється, в порівнянні з чавуном. Для захисту камери згоряння від високої температури використовується додаткова футерування:

Panadero Hogar 101 S

– шамот. Різного роду керамічні компоненти використовуються при влаштуванні камінів вже сотні років. Популярність матеріалу обумовлена ​​його високою (перевершує навіть чавун) теплоємністю. Шамотні деталі акумулюють тепло і поступово віддають його навіть після закінчення горіння:

Hitze AL19GH

– вермикуліт. Сучасний матеріал з широким спектром застосування. Відрізняється від різного роду кераміки насамперед тим, що не накопичує, а відштовхує тепло. Підвищує температуру горіння, що призводить до зростання ККД і зниження кількості відходів і шкідливих викидів:

Rocal G-500

– жаропрочное скло. У європейській продукції практично завжди використовуються стекла schott robax® (Німеччина), здатні витримувати температуру до 760 ° C. Інші виробники використовують японські Neocerama зі схожими характеристиками.

Поширені форми:

– з прямим склом. Найдешевший і популярний варіант. Випускаються як з боковим відкриттям дверцята, так і з механізмом підйому (в просторіччі – «гільйотиною»). Наявність підйомного механізму призводить до збільшення вартості виробу.

Chazelles SOLO F70L

– з заокругленим (радіусним) склом. Мають дещо більшим, в порівнянні з прямим, сектором огляду полум’я, більш естетичні, але і дорожчі. Також можуть оснащуватися вертикальним відкриттям дверцята.

Chazelles SOLO G70V

– з трапецієподібним (призматичним) склом. Часто встановлюються в кутових камінах. Як і попередні, можуть мати механізм підйому скла.

Chazelles SOLO P70

– двохскляні тунельні (наскрізні). У таких топках дверцята розташовані паралельно. Призначені для установки в перегородку між приміщеннями, або в центрі кімнати.

Chazelles CDF800R

– двох скляні кутові. Г-образні. Площині двох стекол знаходяться під кутом 90 °, зазвичай одна з них має більший розмір (ширину), тому такі топки можуть бути правими і лівими. Часто мають підйомний механізм і відносяться до середнього і верхнього цінового діапазону.

Rocal G-45 LD

– трьох скляні. П-подібні. Зустрічаються різновиди з широким переднім, або з широкими бічними (EPI) стеклами. Також, як і попередні, мають вартість вища за середню і оснащуються механізмом вертикального відкриття.

Chazelles D1000 EPI

Функціональні особливості:

– опалення приміщення. Основна частина виробленого тепла випромінюється через скло, також має місце суттєва конвекційна складова. Конвекційне тепло відводиться з внутрішнього обсягу кожуха за допомогою спеціальних решіток, розташованих в його верхній частині. Потенційна потужність прямо залежить від її розмірів камери згоряння і кількості палива, яке в неї можна помістити. При такому влаштуванні каміна опалюється безпосередньо то приміщення, де він знаходиться.

Chazelles HP800

– опалення суміжних приміщень конвекційним повітрям. Для коректної реалізації цієї функції, необхідна наявність спеціального кожуха з патрубками для підключення повітропроводів. Максимальна відстань, на яке може подаватися розігріте повітря без залучення додаткових вентиляторів коливається від 3 до 6 метрів, в залежності від моделі топки. Такі опалювальні системи досить прості в установці і відносно недорогі, але мають середні показники по ефективності обігріву.

Chazelles SOLO V80V

– опалення будівлі нагрітою водою. Існують агрегати, оснащені бойлерної системою для нагріву води в централізованій системі опалення. Такий спосіб опалення найбільш ефективний, але витрати на обладнання досить високі.

Chazelles CH860C

– можливість приготування страв на вугіллі. Рідко зустрічаються вироби, застосування яких доцільно, перш за все, в нежитлових приміщеннях – веранди, альтанки тощо