Журнал Будівництва Львівщини

Все про будівництво і ремонт, техніка і люди.

Керамічні блоки у Львові. Конструктивно-теплоізоляційний матеріал

Керамічні блоки багато будівельників розглядають, як різновид саману. Хоча це і не зовсім вірно, такий підхід цілком виправданий. Як і цегла, блок пронизують наскрізні порожнини, що займають 60 – 80% об’єму. Він так само характеризується точною геометрією і такий же простий в монтажі.

Відмінності полягають в характеристиці матеріалу, розмірах і, частково, формі. На відміну від монолітної глини, керамічний блок роблять із суміші глини і пороутворюючих матеріалів – тирси, соломи, подрібненої стружки. У процесі випалу целюлозовмістні матеріали вигорають і всередині стінок з’являються дрібні закриті пори, ще більше знижують масу вироби, але надають більш високі теплоізоляційні властивості.

Корисні якості керамічних блоків

Одним з переваг вважаються розміри керамічних блоків. Вони в кілька разів більше стандартного і навіть подвійного цегли, що спрощує і прискорює кладку. Також серед переваг виділяють форму з рельєфними виступами і западинами, що утворюють пазогребенева з’єднання, герметизуюче шви і знижує кількість використовуваного при укладанні розчину.

Про теплоізоляційних властивостях вже було сказано, але необхідно доповнити тезу тим, що товщина керамічних блоків в стандартних варіантах випуску дозволяє будувати як несучі стіни, так і використовувати блоки для теплоізоляційного шару, комбінуючи з рядовим повнотілою цеглою. Це підсилює несучу стіну та, одночасно, збільшує теплоізоляційні властивості конструкції. Кладка керамічних блоків проводиться не упереміш з цеглою, а утворює окрему стіну по зовнішній стороні. Але і в якості чисто конструкційний матеріал, їх можна використовувати самостійно в будівлях відносно невеликої висоти в один – два поверхи.

Незважаючи на високу крихкість окремого елемента, стіни з керамічних блоків дуже міцні у всіх напрямках і витримують експлуатаційні навантаження, практично рівні цеглі.

Пористу кераміку не можна розглядати, як альтернативу звичайному цеглі – це самостійний будівельний матеріал, у якого своя сфера застосування, просто пересічна зі сферою використання цегли. У багатьох випадках, особливо в приватному будівництві, заповненні прорізів монолітних будівель і підвищенні теплозберігаючих характеристик будинку, блоки більш кращі, ніж традиційний цегла.