Журнал Будівництва Львівщини

Все про будівництво і ремонт, техніка і люди.

Камін в сучасному будинку огляд у Львові

Камін в сучасному будинку огляд у Львові

У далекі часи людина «приручив» страшного хижака – вогонь. З тих самих пір тріск полум’я і відблиски багаття супроводжують людство в його розвитку.

Камін в сучасному будинку огляд у Львові

Підсвідомо вогнище і палаюче в ньому полум’я викликають у людини відчуття комфорту і захищеності. І через століття розвитку технологій разом з людиною пройшли каміни. Їх зовнішній вигляд протягом століть зазнавав лише незначні зміни.

Класичний камін у Львові

Класичний кам’яний / цегельний камін – це відкрите вогнище, відокремлений камінної гратами. Однак стандарти пожежної безпеки диктують свої умови: сучасні каміни відрізняються від своїх попередників з минулих століть.

Каміни для обігріву: електричні моделі і пристрої із закритою топкою

Більшість камінів в наші дні створюються для естетики. Однак камін все ще може виступати джерелом тепла для дачі або заміського будиночка.

Якщо вам потрібен камін для обігріву, зверніть увагу на моделі з закритою топкою – їх ККД вище (до 80%). Пристрої з відкритою топкою мають ККД всього 15-20% і відрізняються меншою пожежною безпекою.

Електричний камін

Багато електричні каміни оснащені системою виділення тепла, що дозволяє поєднати функціонал обігрівача в зимовий час з естетикою класичного зразка.

Каміни відрізняються по влаштуванню топки і принципом роботи

Крім дров’яних камінів, існують пелетні каміни, біокаміни, газові та вже згадані електричні. Кожен вид палива передбачає свій пристрій топки.

Попитом користуються електрокаміни з LED-візуалізацією полум’я – в форматі 2D або 3D. Існують моделі з електромеханічним принципом дії – за рахунок обертання вбудованого барабана або електродвигуна досягається повна ілюзія реалістичного полум’я у вогнищі.

При замовленні сучасного каміна, зверніть увагу на пристрої з парогенератором. Ультразвукова генерація пара, підсвіченого світлодіодами, створює об’ємний ефект коливань полум’я. Крім того, водяну пару дозволяє зволожити повітря в опалювальний сезон.

Сучасні каміни відрізняються стилем і ступенем мобільності

Класичний камін нікуди не зник, але нові моделі хай-тек, модерн або в урбаністичному стилі добре вписуються в відповідний інтер’єр.

Розміщення каміна в будинку

Варто зазначити, що у сучасних камінів більше варіантів розташування. Вони можуть розташовуватися в центрі ( «острівні»), мати підвісний кріплення – чи вбудовуватися в стіну і навіть книжкову полицю. Деякі види відрізняються високою мобільністю. Мова, звичайно ж, про електричні пристрої невеликої ваги або забезпечених роликами біля основи.

При замовленні слід врахувати призначення, функціонал, розташування і зовнішній вигляд

Замовити сучасний камін можна в готовому вигляді – або придбати тільки топку каміна. В останньому випадку зовнішнє оформлення порталу розробляється окремо, відповідно до персональних побажань.

Безпека та дизайн.

З урахуванням нових технологій і можливостей термоізоляції портал каміна можна зробити навіть з дерева. Однак дерев’яне облицювання повинна бути максимально віддалена від тих місць, де на неї може потрапити вогонь. При цьому підвищена вологість в будинку може привести до деформацій конструкції.

Різноманітність камінів – це не тільки простір для фантазії, але і необхідність вибирати між типами пристроїв. Перед тим як замовляти сучасний камін, слід зрозумілий

  • Для чого він потрібен?
  • Які функції буде виконувати?
  • Де буде розташовуватися?
  • Як буде виглядати?

Купівля каміна варто того, щоб витратити свій час на вивчення нюансів. Будинок з каміном – це затишок і тепло, навіть якщо сам камін випромінює тепла менше, ніж холодильник.